Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Porudžbine iz e-prodavnice /

Treba mi pomoc oko narucivanja - NOVO PITANJE

Ja tek sad krecem da pravim nalog i da porucim nesto, medjutim to sto meni treba sam nasla i na amazon.de i na aliexpressu, a porucila bih na adresu u Nemackoj; ako porucim sa aliexpressa da li ce mi ipak naplatiti carinu (sa amazon.de ne bi trebalo jer je to ista drzava)? Ne znam ni koliko su predmeti opisani realno, a sto se tice utisaka/ocena videh da neki imaju 100 a neki manje, pa ne znam ko je tu pouzdan i na sta da obratim jos paznju p.s. planiram da kupim zidnu dekoraciju, a videh da na istom sajtu isti predmeti imaju razlicite cene, negde je ta razlika drasticno velika Takodje me zanima, da li je preko ova 2 sajta moguce placanje Visa karticom Ako moze neko da me uputi, bila bih veoma zahvalna
2016 05 11
Caos, ja placam visom preko alija. Sve uglavnom stize vrlo brzo, za oko dve nedelje. Nekada se roba ocarini a nekada ne, pa od toga zavisi i vreme dostave uglavnom. Sto se kvaliteta tice, najbolje je da citas opise. Imaju dobru politiku vracanja, tako da ako bilo sta nije kao u opisu, druge boje je, pogresno poslato i slicni, vratice ti novac nakon reklamacije, Nadam se da sam pomogla. Pozz
2016 05 12
draga sa amazona ne mzoes naruciti jer je to samo za USA tj ameriku ne salju vam nje :) sa alija i ebayja mozes salju za Evropu :)
2016 05 13
Ja sam mislila da sa amazon.DE salju tj isporucuju na nemacku adresu :( Hvala u svakom slucaju na odgovorima
2016 05 16
NOVO PITANJE Ukoliko porucim sa aliexpressa neku kucnu dekoraciju tj stikere za zid, i neku ceger torbu najobicniju (ili tako neke sitnije stvarcice), a ukupan iznos bude najvise 20e, koje su sanse da cu proci bez placanja carine ili neceg drugog ovde kod nas?
2016 07 08
Carine se stvari za koje carinik proceni da vrede vise od 50 evra Npr narucis neko krzno (to je sad popularno) I platis ga 35 e koliko su na aliju I kinez napise 35 na paketu (nekad se dogovoris da napisu manje ili da je poklon) ali carinik otvori paket zbog rutinske kontrole I (kako na zvanicnom sajtu pise:istrazi vrednost predmeta u nasoj drzavi) I proceni da se takvi ovde prodaju za 80-100 e I ocarini te 10% od te vrednosti za koju on misli da vredi I onda dobijes papir da treba da platis i da su otvarali paket Ja sam narucivala sa alija 130 puta do sada U proseku 2-4 nedelje Bilo je I nekih po 2 meseca Od 130 samo 2 mi nisu stigla Bilo je I cipela sa flekom ili kratki rukavi na kosulji ili srebrna ogrlica umesto zlatne slomljene naocare... ali imas opciju DISPUTE I reklamiras pa ti vrate sve pare ili neki deo para ili novu stvar Takodje neke stvari su 100% kao na slici a neke ni 50% Treba proveriti prodavce I feedback drugih ljudi koji su vec narucivali tu stvar Pozz
2016 10 26
Amazon.de je za Nemačku. Samo moraš naznačiti da tražiš prodavce koji se nalaze u Nemačkoj, ima u opcijama negde. Pošto ih ima puno iz Kine, pa šalju za Nemačku.
2016 11 04