Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Briga o prirodi i zdravlju, low waste i zero waste kao način života <3

Ja sam počela da praktikujem pranje veša sodom (ne bikarbonom već u dm ona heitman soda), omekšivač svakako ne koristim (smatram ga mirišljavom prljavštinom na odeći) svakako nije neophodan ali sam isprobala verziju sirće+eterično ulje umesto omekšivača i ok je mada nije postojan miris, svakako mi to nije bitno pa...koristim minimum hemije u kući ali ne bavim se previše time jer mislim da se toliko trujemo sa svih strana da su ti naši 'kućni' pokušaji manje-više besmisleni... naravno da činim što je u mojoj moći da svojim postojanjem ne načinom neku štetu ali kad pogledaš oko sebe...taj primer sa dečijeg rođendana je slikovit, onda kad vidite u Maxiju očišćen nar u plastičnoj kutiji 🙄... neće ljudi da se 'muče' pa da sami otvore prirodno i savršeno 'pakovanje' nara, lakše je iz plastike....i tako, beskrajan niz primera ljudske gluposti...
pre 15 dana, 13:33
Prasak sam probala sa kestenom i s vremena na vreme kada ima kestenja napravim za koju turu vesa jer se stvarno opere dobro i neverovatno koliko se peni. Kesten je prepun saponina. Kestenje se samo prereze potopi u vodu,ubaci u teglu i mislim jedan dan da je dovoljno da stoji,procedi se i napravi se tecni prasak. Nekad kupim redovan prasak, ali ne nalivam jer stvarno nema potrebe.
pre 15 dana, 18:28
> jelena_varga: > Prasak sam probala sa kestenom i s vremena na vreme kada ima kestenja napravim za koju turu vesa jer se stvarno opere dobro i neverovatno koliko se peni. Kesten je prepun saponina. > Kestenje se samo prereze potopi u vodu,ubaci u teglu i mislim jedan dan da je dovoljno da stoji,procedi se i napravi se tecni prasak. Nekad kupim redovan prasak, ali ne nalivam jer stvarno nema potrebe. Nikad nisam čula za tu kesten varijantu, baš ću isprobati... Znači ne ljušti se već se samo prepolovi i potopi?
pre 15 dana, 19:41
Imate u DM-u Organic People deterdzente i omeksivace, dobri su.
pre 14 dana, 13:58
Ja sam ga samo seckala, nisam se ni zapitala da li se ljusti x-) Mislim da ne mora. Samo je bitno da se dobro procedi da ne idu komadici u masinu. Bas cu probati taj organic people detrdzent,vidim na netu da nije abnormalna cena,pogotovo ako traje.
pre 14 dana, 14:08
Ja to uzimam redovno jer ne volim one Ariele, Persile, Lenore. Kijam samo kad prolazim u radnji pored toga. Za razliku od njih Organic People ima blag i prirodan miris i ne izaziva nikakve reakcije ni iritacije. Nije za ljubitelje jakih mirisa na odeci, vec za sve one koji vole prirodno i diskretno. Uvek ih imam i u rezervi po pakovanje :)
pre 14 dana, 14:24
Super ideje :) Čula sam za sve to, ali nisam isprobala. Ja u velikim balonima od vode, ubacujem kore voća (jabuke, kruške,kivi, limun, narandža, može i banana),nalijem vodom oko 3l vode i 300g šećera i to tako stoji i fermentiše, dok se ne završi proces vrenja. Kad se završi, dobije se stabilna tečnost, procedi se i koristi za čišćenje svega :) Bioenzim se zove ta tečnost. Pošto živimo na selu, imamo veliko dvorište pa napolju čuvam te balone dok se ne završi fermentacija :) Skoro sam otkrila i potpuno ekološke i dugotrajne proizvode za čišćenje i ličnu negu i oduševljena sam kako su se pokazali. Efikasni i bezbedni i za decu, kućne ljubimce a menjaju svu hemiju u kući.
pre 14 dana, 19:25
1 2