Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Da li je neko probao ? Kakva su iskustva?

Jedna mlada devojka je tako počela da gubi ciklus, pa su utvrdili da ulazi u menopauzu i dobila je antibebi pilule koje joj regulišu status hormona, jedva joj se ciklus povratio; uz to je dobila i ona lekove za dijabetes, zbog insulinske rezistencije, iako joj je šećer bio u normali. Definitivno Vam ništa nisu proverili, sem tog klasičnog ginekološkog pregleda sto su odradili. Svaka trudnica mora proveriti štitnu zlezdu, tj obavezno TSH, jer u slučaju povišenog moze doći do pobačaja (takodje se teze ostaje u drugom stanju) ili do oštećenja ploda u smislu smanjenog koeficijenta inteligencije. Nije obavezno da će žena teško ostati trudna, ni da će pobaciti, niti da će dete obavezno biti niske inteligencije, ali postoji povećan rizik od svega toga u zavisnosti od vrednosti. Vas lekar uopšte nije odreagovao na neredovan ciklus, uradio je osnovni pregled i rekao- sve super. Bravo za doktora
2023 12 26
Lekari su postali katastrofa, čast izuzecima naravno ali 90% njih neće da odradi posao kako treba. Hvala vam puno na svim ovim informacijama koje ste mi dali, da znam odakle da krenem sa pretragama sad... Majka mi je dijabetičar i probleme sa štitnom žlezdom , postoji velika verovatnoća da sam nasledila to u tom slučaju, ona je imala problem da ostane u drugom stanju kada sam ja bila u pitanju, dobijala je neke hormonske inekcije pre 23 godine
2023 12 26
Dobro, pa smo nešto mi laici utvrdili, posto su nam ostali *sjajni* doktori. Na osnovu situacije Vaše majke, krenite redom sa analizama, proverite prvo štitnu detaljno i status insulina i polnih hormona. Uz hipotireozu npr ide gojenje i malaksalost, bezvoljnost, opadanje kose, uz dijabetes se moze gubiti na težini i usta su često suva, pije se dosta vode. Insulinska često ne podrazumeva visok secer, iako je u vezi istog, zato se rade detaljne analize. Uz hipotireozu često ide i dijabetes
2023 12 26
Tako je , sutra zakazujem odmah pa se nadam uskoro da će se naći neki termin što pre da se vidi o čemu se tu sve radi , javiću ishod i rezultate 🥺
2023 12 26
Insistirajte na svim polnim hormonima kao estradiol, progesteron, testosteron, lutein itd. Pored toga kao što je rečeno, insulinska rezistencija koja često ide zajedno sa policističnim jajnicima, štitna TSH, free T3 i T4. Na žalost od toga se skoro sve plaća. Obavezno pitajte i o prirodnim lekovima, mada iz iskustva mogu reći da ili ne znaju ili ne žele da daju savet. Usput možete da probate neku vrstu Make ali pažljivo pročitajte indikacije i kontraindikacije. I ne zaboravite da ima više vrsta Make. Ako se idlučite, kupujte u najčistijem obliku, prah, ne kapsule.
2023 12 27
Zakazano privatno u laboratoriji za to sve što ste mi naveli ,posle praznika, pa se nadam da će se to rešiti , javljam rezultate 🥺
2023 12 27
Držimo fige 👍
2023 12 27
> jacaikaja: > Držimo fige 👍 Hvala ❤️❤️
2023 12 28
1 2