Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Akne - preporuka?

Poštovane, šta koristite za akne? Nemam neki veliki problem, ali dovoljno da mi smeta. Zanima me sve, od krema, mazalica, umivalica, koji tretmani kod kozmetičara, do onoga što ste pile (iznutra čišćenje)? Hvala puno na izdvojenom vremenu. 🌸
2022 03 03
Caos, ja nemam neki problem sa tim, ali ono sto ti mogu reci je da kupis pantenol rastvor. Lepo ocisti lice, posle toga neku laganu kremu koja lepo hidrira (ja koristim Ziaja) i serum (koristim Skinology Aloe Vera). Ako su oni dani u mesecu, pa mi izadje koje cudoviste, samo namazem Flogocid kremu na bubuljicu ili Sudokrem i prodje. Sto se umivalica tice, imam svasta, ali trenutno koristim CeraVe, ona mi je najbolja. I OBAVEZNO SPF, uvek! :")
2022 03 03
> QueenB71: Uh, zavisi sta uzrokuje problem i koliko je velika "steta". Ja licno imam problem hormonskog disbalansa i on mi uzrokuje bolne upalne trvrde akne na bradi i vratu, konkretno u tom slucaju mi nista nije pomoglo (biljni cajevi, travari, melemi, femisan a, promena ishrane) jedino kontraceptivne pilule. Ukoliko nemas tako ozbiljan problem dovoljna ce biti neka rutina. Ciscenje ujutru i uvece nekim blagim sredstvom (npr balea roze pena za umivanje-ja njome skidam i maskaru ne izaziva bas nikakve iritacije a lepo ocisti), dnevna krema - koristila sam La Roche Posay effaclar h, medjutim cim je mazem 10 dana u kontinuitetu koza kao da mi poludi i tada izbijaju male sitne bubuljicice koje brzo i prodju ali eto dokaz da nije sva skupa kozmetika i dobra (nju mi je prepisao dermatolog). A kao sto clanica iznad rece za brze resavanje nekih problematicnijih slucajeva j ja stavljam flogocid - brzo izvuce, dosta pomaze i cinkova pasta (imas u liliju nije skupa). Balea SOS gel je sa salicinom kiselinom, ok solucija, sasusi bubuljice ali nece resiti neke vece probleme. Takodje, obloge od borne kiseline su meni pomagale, na upaljena mesta (natopis tufer i drzis satima bukvalno dokle god je vlazan) nju isto imas u liliju po ok ceni cak i veliku bocu a trajace ti dugo. Sto se tice kozmetickih tretmana, ja sam bila samo na ciscenju, aqua peel-u, i dermapenu (zbog oziljaka). Medjutim to sve sam radila sada kada lice drzim pod kontrolom i kada nemam upalnih procesa na kozi. Ukoliko se odlucis na kozmeticare, molim te vodi racuna u cije ruke stavljas svoje lice, jer dosta njih je samo "priuceno" i mogu ti napraviti vise stete nego koristi, i jos za sve to ti izvuci velike pare posto tretmani uopste nisu jeftini. Da napomenem ja sam ovo napisala iz svog, licnog iskustva, i sama se borim sa tim problemom vec 15 godina, sto ne znaci da ce svima sve isto odgovarati i pomoci. Srecno i veliki pozdrav! 🍀🌸
2022 03 03
Imala sam ogroman problem, sad mi je lice kao beba. Jedino šro je pomoglo je tretman kod kozmetičara. Parenje lica, izvlačenje mitisera, pa placenta preko da izvuče sve na površinu. Proces traje dve godine, ide se mesečno, ali vredi! 😊 I strpljenja i novca. U mom slučaju nikakve mazalice nisu pomagale, na ro sam samo bacala pare. Iako nema šta nisam probala, Kao ni čišćenje iznutra.
2022 03 03
Nemam problem sa aknama ali sam tragajuci za nekim kremicama na Aliju naletela na nekoliko proizvoda koji su odlicno ocenjeni sa sve realnim slikama kupaca, sto mi deluje ubedljivo jer nije samo pusta reklama i slika pakovanja vec ljudi slikaju svoja lica Eto mozda da probate nesto odatle Ja sam bila sumnjicava sto se tice kozmetike na kineskom sajtu ali je sve sto sam narucila bilo super
2022 03 03
Hvala Vam devojke! 🌸🤍
2022 03 03
Moj savet ti je da se posavetujes sa Dermatologom. Imala sam problem preko 10 godina sa aknama, sve zivo sam isprobala. Ono sto je mene spasilo je Roakutan. To su tablete koje se piju odredjeno vreme uz nadzor dermatologa naravno, jer mogu da budu stetne po zdravlje. Ja sam ih pila 6 meseci i evo dve godine nakon zavrsetka terapije nemam ni jednu. Lice mi se potpuno ocistilo. Zalim sto nisam sa ovom terapijom zapocela ranije jer mi je sada lice puno oziljaka od akni. A od krema jedino sto je bilo efikasno je Airol (Krema se nanosi samo uvece I obavezan je faktor 50 ukoliko se izlazi na sunce), ali to je za mene bilo samo privremeno resenje posto su se stalno vracale.:-)
2022 03 04
Isto iskustvo, samo sto je moj dermatolog pogresio, pa sam onda pila Roacutan godinu dana, ali hvala Bogu sve je dobro 😂😂😂 Isto sam mazala Airol, i Effaclar od Roche.. Lice mi se potpuno ocistilo, nastavila sam da koristim Roche proizvode jer mi samo oni odgovaraju, i najbolje su se pokazali... 😊 > masha91: > Moj savet ti je da se posavetujes sa Dermatologom. Imala sam problem preko 10 godina sa aknama, sve zivo sam isprobala. Ono sto je mene spasilo je Roakutan. To su tablete koje se piju odredjeno vreme uz nadzor dermatologa naravno, jer mogu da budu stetne po zdravlje. Ja sam ih pila 6 meseci i evo dve godine nakon zavrsetka terapije nemam ni jednu. Lice mi se potpuno ocistilo. Zalim sto nisam sa ovom terapijom zapocela ranije jer mi je sada lice puno oziljaka od akni. A od krema jedino sto je bilo efikasno je Airol (Krema se nanosi samo uvece I obavezan je faktor 50 ukoliko se izlazi na sunce), ali to je za mene bilo samo privremeno resenje posto su se stalno vracale.:-)
2022 03 04
Uvek konsultacija sa dobrim dermatologom, jer svačija situacija je individualna i treba naći uzrok. Shodno tome svako ima različito iskustvo sa preparatima, kako onim za spolju upotrebu tako i oralnim. Treba utvrditi tip kože i šta istoj odgovara, i u tom smislu neki preparati koji nisu adekvatni tipu kože više škode nego što pomažu. U svakom slučaju, savet iz iskustva je što manje hemije i što više laganih i hidratantnih tekstura. Sve što ima težu teksturu zatvara pore, sa akcentom na SPF i puder! Kada su hormoni u pitanju, to je dosta veća borba, mišljenja su podeljena, ali je svakako nešto što treba shvatiti ozbiljno jer utiče na stanje celog organizma, ne samo na kožu i akne. Nakon dve operacije jajnika, (a verovatno mi u nekom trenitku ne gine i treća) i puno kontraceptivnih pilula kao tretmana (prvi put prepisane od strane lekara upravo radi problema sa aknama), kockanje sa kontraceptivima ne preporučujem nikome, pošto sam živ dokaz kakav pakao može da proistekne petljanjem sa hormonima, nažalost. Za iščišćavanje pora u kućnim uslovima, u Koreji sam naučila da treba da se radi dvofazno čišćenje, što podrazumeva umivanje/masažu uljem za čišćenje lica, pa onda umivalicom, pogotovu nakon nošenja SPFa ili šminke. Takodje sve što je za kožu fizički nasilno je loše, dakle stiskanje mitisera/bubuljica, fizički pilinzi (mesto toga je bolji hemijski povremeno, ali blag, postoje i za kucnu upotrebu). Verovatno je nepotrebno da pominjem, jer se podrazumeva, ali ishrana i unos vode takodje igraju veliku ulogu za stanje kože.
2022 03 04
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/5a1c634e8fedbd32bb66fedea91fe89a.jpg) Najbolja hidratantna maska koju sam probala do sad ovde, ali ova plava, ljubičasta ovakva ne. Imate je i u dmu po povoljnijoj ceni. A najbolji brend kozmetike koji mi je do sada dai najbolje rezultate i sa kojim sam po prvi put u životu konačno očistila i stabilizovala kožu je COSRX. Takodje njihov SPF je jedini koji mi nije izazvao iritaciju, čak sam i na RoC loše odreagovala, iako je RoC jedina kvalitetnija kozmetika u moru hemije dostupne na našem tržištu...
2022 03 04
1. Flogocid leci svaku bubuljicu za dan. 2. Izbegavaj da stavljas masku na lice. 3. Dobar kozmeticar = provereno 4. Dr Larisa Šukanova u Beogradu, čajevi + losion = provereno
2022 03 05
Sto manje hemije (sminke,mazalica,umivalica,tonika itd) Dobar sapun medicinski Biljni losioni koji se prave u apotekama Sto vise voca i povrca, cajeva i sto manje slatkisa. To manje vise svi vec znamo, ali se ne pridrzavamo i eto problema :)
2022 03 06
Uh što se tiče ishrane, baš se pridržavam jer generalno volim zdravo da se hranim. Hormoni i jajnici su okej, koristim generalno prirodne preparate i ne znam zaista odakle su se pojavile. Trenutno nisam u Srbiji, ali čim se vratim posetiću dermatologa. Hvala vam na savetima! 🌸💕
2022 03 06
Moja ćerka je pila čaj Virka duže vreme zbog bubuljica, činilo joj se da su se u jednom trenutku malo i povećale, ali joj se posle iščistilo lice. Dobro je kad se nešto manifestuje spolja, onda manje pravi problem unutar organizma. Ako su u pitanju ciste na jajnicima, čuvarkuća ih topi, kao i razne izrasline na mekim tkivima, treba je jesti, a može ujedno i kao maska na lice da se stavlja jer je prirodni antibiotik, najbolje svežu direktno iz saksije, a možete je samleti i pomešati sa medom, u staklenu posudu, pa u frižider, te uzimati 3 puta dnevno pre obroka po kašičicu. Otprilike isti odnos meda i listova. Prvo mora iznutra da se očisti organizam, pa onda nestaju tragovi koji se manifestuje spolja na koži i treba koristiti prirodne preparate duže vreme, ako treba godinu dana i više, ne može za kratko vreme da nestane. Ako unosite belo brašno u većoj količini, ulje i slatkiše, a slabo jedete sveže voće, povrće, začine.. teže ćete rešiti problem. Imate priliku da uskoro koristite Sremuš, divlji beli luk, pa bi bilo dobro da čistite organizam i na taj način
2022 03 06
Ja imam veliki problem sa aknama i mitiserima na ledjima... :( Upaljenje i bolne akne, ledja su mi u oziljcima i imam keloide za koje znam da se jedino hiruski odrstanjuju. Kada odem na putovanje tj. na more leti, sve mi se povuce i skoro je neprimetno ali preko zime i ovako inace to je haos. Ne mogu nositi ni majice na bretele i nista sto mi otkriva ledja. Bas dosta to utice na moje samopouzdanje. Mazala sam razna sredstva po preporuci, tusiram se samo 100% prirodnim sredstvom, mazala sam losion neki sa alkoholom koji bi trebao da sklanja oziljke ali nista. Ako neko ima neki savet i slican problem, bila bih mu zahvalna da mi kaze.
2022 03 06
1 2